Regulamin

Regulamin Sklepu Internetowego "x2p" firmy Nat-Com Sp. z o.o. Sp. K.

Każda osoba decydująca się na korzystanie z systemu sprzedaży internetowej przyjmuje do wiadomości oraz zobowiązuję się przestrzegać zawarte w niniejszym regulaminie zasady oraz ograniczenia.

 

Każda osoba składająca zamówienie na stronie www.x2p.pl, lub podająca jakiekolwiek dane osobowe ma obowiązek zapoznać się z Polityką Prywatności, której treść dostępna jest pod adresem: http://www.x2p.pl/strona/291/Polityka-Prywatnosci.html , oraz przyjmuje ją do wiadomości.

 

1.        Ceny podane w sklepie są cenami netto (nie zawierają podatku VAT), a poniżej podane są ceny brutto (zawierające podatek VAT). Na każdy towar wystawiamy paragon fiskalny lub fakturę VAT.

2.         Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia. Zapis ten może nie dotyczyć produktów, na które podana jest cena promocyjna i nie są dostępne w momencie składania zamówienia.

3.         Zawartość sklepu internetowego www.x2p.pl nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego, a zatem złożenie zamówienia przez klienta nie oznacza natychmiastowego zawarcia umowy. Klient wypełniając formularz zamówienia składa ofertę kupna określonego towaru.
Oferta prezentowana w sklepie www.x2p.pl jest przeznaczona dla klientów końcowych. Firma Nat-Com może odmówić sprzedaży firmom lub osobom, które oferują do sprzedaży poprzez swoje strony internetowe asortyment taki sam lub zbliżony jak firma Nat-Com.

4.         Zespół sklepu www.x2p.pl dokłada wszelkich starań, aby opisy i dane techniczne umieszczonych w sklepie produktów były zgodne z rzeczywistością. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za błędne podanie parametrów i właściwości towaru, lub nagłą ich zmianę, przez jego producenta

5.         W uzasadnionych przypadkach Sklep zastrzega sobie możliwość odmowy realizacji zamówienia, ograniczenia sposobu płatności lub zażądania przedpłaty.

6.         Zamówiony towar dostarczamy za pomocą firmy kurierskiej lub odbierany jest przez zamawiającego w magazynie firmy Nat-Com Sp. z o.o. Sp. K. pod adresem: ul. Działkowa 115 (hala 1, brama nr 3), 02-234 Warszawa bez dodatkowych opłat.
Kupujący jest obciążany kosztami dostawy:
- 10 PLN dostawa na terenie Warszawy
- 14,90 PLN w przypadku dostawy firmą kurierską poza Warszawą
-
w przypadku dostawy firmą kurierską za pobraniem - do powyższych kwot zostanie doliczona opłata w wysokości 1% wartości brutto zamówienia.
Przy zakupach na łączną kwotę powyżej 500 PLN dostawa jest bezpłatna.

7.         Możliwe są następujące formy zapłaty:

o     Za pobraniem - Kartą lub gotówką kurierowi w momencie dostawy zamówienia.

o     Gotówką - przy odbiorze osobistym w magazynie firmy Nat-Com Sp. z o.o. Sp. K.

o     Przelewem. Po zarezerwowaniu zamówionego towaru na naszym magazynie jest wysłany e-mail z numerem naszego rachunku bankowego. Jak tylko pieniądze wpłyną na nasze konto paczka jest pakowana i wysyłana lub czeka na odbiór osobisty przez zamawiającego.

8.        Wszystkie produkty oferowane w sklepie www.x2p.pl są fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych, oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski.

9.        Produkty posiadają gwarancję producenta, importera lub sprzedawcy, obowiązującą na terenie Polski. Każdorazowo warunki realizacji gwarancji są określone w druku gwarancji wystawionej przez gwaranta

10.     W okresie 15 dni od dostarczenia zamówionego towaru, klient ma prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie odesłany w oryginalnym, nieuszkodzonym pudełku, z kompletną jego zawartością (urządzenie - np. drukarka, wszelkie inne dołączone urządzenia i akcesoria, instrukcje, gwarancja, dowód zakupu - faktura lub paragon, itp.), a sama drukarka oraz akcesoria będą nieuszkodzone, oraz nie będą nosiły jakichkolwiek śladów używania. 
Przykład: Jeżeli zakupiona drukarka zostanie włączona lub zostanie w niej zainstalowany kupiony toner, to drukarka - jest urzywana i taki zwrot nie zostanie przyjęty. Podobnie toner, który został wyjety z pudełka i zostały zdjęte taśmy zabezpieczające lub został zainstalowany w drukarce, również będzie traktowany jak urzywany i nie podlega prawu zwrotu.

11.     W przypadku zwrotu towaru w powyższym trybie kupujący jest obciążony kosztami transportu dostawy i odesłania zamówienia zgodnie z cennikiem danego spedytora. Data wysłania nie może przekroczyć 15 dni od daty doręczenia towaru kupującemu.

12.     Do takiej przesyłki zwrotnej należy dołączyć pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy oraz numer konta na jakie mamy zwrócić zapłatę.

13.   W przypadku uznania odstąpienia od umowy wysyłamy zwracane pieniądze w ciągu 10 dni roboczych od momentu otrzymania przez nas przesyłki zwrotnej wraz z pisemnym odstąpieniem od umowy.

 

Zasady uczciwej konkurencji

1.      Firma Nat-Com Sp. z o.o. Sp. K. będąca właścicielem systemu sprzedaży internetowej na stronie www.x2p.pl nie wyraża zgody w myśl obowiązującego prawa przekazywania osobom trzecim loginu oraz hasła umożliwiającego zalogowanie się do systemu sprzedażowego

2.      Każdy użytkownik posiadający login i hasło zobowiązany jest do nieujawniania osobom trzecim oraz nierozpowszechniania informacji cenowych zawartych w systemie sprzedażowym na stronie www.x2p.pl bez zgody Nat-Com Sp. z o.o. Sp. K. Czyn taki stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu art. 3 ustawy z dnia 16 kwietnia 2003 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2003 r., Nr 153, poz. 1503 ze zm.), zagrożony sankcją karną w postaci grzywny, kary ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2, wynikającą z art. 23 ww. ustawy.
Ponadto w przypadku, gdy czyn nieuczciwej konkurencji narusza interesy firmy Nat-Com Sp. z o.o. Sp. K., może ona wystąpić z roszczeniami zaniechania niedozwolonych działań, usunięcia skutków niedozwolonych działań, złożenia oświadczenia odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie, naprawienia wyrządzonej szkody, na zasadach ogólnych.

 

Gwarancja, rękojmia, oraz prawo odstąpienia od umowy nie obowiązują gdy produkt dotknięty jest uszkodzeniami mechanicznymi pochodzenia zewnętrznego. Dlatego zawsze przed odebraniem przesyłki z poczty lub od kuriera należy sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W szczególności należy zwrócić uwagę na stan taśm lub plomb naklejonych na przesyłkę. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia lub gdy plomby (taśmy) są zerwane należy nie przyjmować przesyłki i w obecności kuriera sporządzić protokół szkody oraz skontaktować się jak najszybciej ze sprzedawcą w celu wyjaśnienia sprawy. Sprawdzenie przesyłki przy odbiorze jest niezbędnym warunkiem uwzględnienia ewentualnych roszczeń Klienta z tytułu uszkodzenia czy okradzenia przesyłki w transporcie.

   Sklep internetowy obsługiwany przez system inKontrahent

Nat-Com Sp. z o.o. Sp. K.

ul. Działkowa 115 (hala 1), 02-234 Warszawa

tel.: 22 751 51 88, e-mail: sklep@x2p.pl